Biz kimin esiriyiz

Hava Harp Akademisi Komutanı Hava Pilot Tümgeneral Ayhan Gümüş, Balyoz davasında 16 yıl hapse çarptırılmasına cezaevinde yazdığı bir mektupla isyan etti. Gümüş mektubunda, ''Bizler kimin esiriyiz düşündünüz mü? Razı mısınız?'' diye sordu.
Bu haber 2012-10-24 00:04:37 eklenmiştir.

 

Balyoz davasında tutuksuz olarak yargılanırken 16 yıl hapis cezasına çarptırılıp tutuklanan Hava Harp Akademisi Komutanı Hava Pilot Tümgeneral Ayhan Gümüş, mahkemenin verdiği karara olan isyanını, Hasdal Askeri Cezaevi’nde kaleme aldığı mektupla dile getirdi. Tümgeneral Ayhan Gümüş, mektubunda, “Açıkça ilan ediyoruz ki, devletimiz komplocu bir çete ile mücadelede başarılı olamamıştır. Komşu ülkelerdeki insan hakları ihlallerini önlemeye çalışan ve onlar için hak, hukuk ve özgürlük isteyen devletimiz, maalesef kendi ordusuna karşı yapılan insan hakları ihlallerini, hukuksuzlukları ve ihlalleri önleyememiştir. Demokrasinin asıl fazileti insan onurunun yüceliği ve dokunulmazlığıdır. İçinde adalet ve özgürlüğün olmadığı bir ülkede demokrasi de olmaz. Bizler özgürlükleri ve gelecekleri iftira ve yalanlarla çalınan suçsuz ve şerefli insanlarız” dedi.

DÜZMECE BİR DAVA

Tümgeneral Ayhan Gümüş, mahkemenin kararlarını sert sözlerle eleştiren mektubunda özetle şunları yazdı: “Devletimizin ve milletimizin bu düzmece davada, Türk ordusuna karşı emperyalist güçlerle, Cumhuriyet düşmanlarının kurduğu hain komployu görmemiş olması kabul edilemez bir zafiyettir. Milletimiz bu komplo ile caydırıcılığı yitirecek Türk Ordusunun, bundan böyle Türkiye’nin hak ve menfaatlerini korumada ne kadar etkili olabileceğini, ülkemiz geleceği açısından mutlaka sorgulamalıdır. Bizler kimin esiriyiz düşündünüz mü? Bizim esaretimizden kimler faydalanmaktadır ve hangi bölücü söylemler ve haritalar pervasızca gündeme getirilmektedir? Razı mısınız?”

BİZE YAPILAN İFTİRADIR

Sizler ve Aziz Türk milleti emin olsun. Bizler suçsuzuz ve vicdanımız tertemizdir. Bizler, vatanımıza, milletimize, devletimize karşı eyleme asla kalkışmadık, ihanet etmedik. Şahsen namusum ve şerefim üzerine and içer, yemin ederim ki bize yapılan fitnedir, iftiradır. Bizlerin değişmez Başkomutanı Mustafa Kemal Atatürk’tür ve izleyeceğimiz yol onun manevi mirası olan akıl ve bilim yoludur. Bunu hiç bir güç değiştiremez. Birinci vazifemiz de Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’nde belirtilmiştir. Lütfen bir kez daha okuyun ve günümüz gerçekleri ile mukayese ediniz. Biz esir olarak alınsak da, sizler varsınız. Yeter ki vatan sağolsun.”

PUSU KURANLAR HESAP VERECEK

“CANIMIZ pahasına yaptığımız vatan hizmetimize ve askerlik mesleğimize son verilse ve her koşulda koruduğumuz üniformalarımız alınsa da bir gün bizlere bu pusuyu kuran hainler ve destekçileri, ‘insanlık ve meslek onurunu’ herşeyin üstünde tutan savcı ve hakimlere mutlaka hesap vereceklerdir. Masumiyetimize rağmen yaşanan hukuksuzluk ve vicdansızlık karşısında her seviyede sessiz kalanlar ile çıkar sağlayanlar ise utanç duyacaklardır.”(Hürriyet)

 
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
  7 + 4 = ? İşlemin sonucunuz yazınız.
 
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer haberleri
Köşe Yazarları
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Gazeteci.TV
© Copyright 2013 Gazeteci.tv. Tüm hakları saklıdır. Bu site Copyright Gazeteci.tv haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi