Biz kimin esiriyiz

24 Ekim 2012, 00:04

Hava Harp Akademisi Komutanı Hava Pilot Tümgeneral Ayhan Gümüş, Balyoz davasında 16 yıl hapse çarptırılmasına cezaevinde yazdığı bir mektupla isyan etti. Gümüş mektubunda, ''Bizler kimin esiriyiz düşündünüz mü? Razı mısınız?'' diye sordu.

 

Balyoz davasında tutuksuz olarak yargılanırken 16 yıl hapis cezasına çarptırılıp tutuklanan Hava Harp Akademisi Komutanı Hava Pilot Tümgeneral Ayhan Gümüş, mahkemenin verdiği karara olan isyanını, Hasdal Askeri Cezaevi’nde kaleme aldığı mektupla dile getirdi. Tümgeneral Ayhan Gümüş, mektubunda, “Açıkça ilan ediyoruz ki, devletimiz komplocu bir çete ile mücadelede başarılı olamamıştır. Komşu ülkelerdeki insan hakları ihlallerini önlemeye çalışan ve onlar için hak, hukuk ve özgürlük isteyen devletimiz, maalesef kendi ordusuna karşı yapılan insan hakları ihlallerini, hukuksuzlukları ve ihlalleri önleyememiştir. Demokrasinin asıl fazileti insan onurunun yüceliği ve dokunulmazlığıdır. İçinde adalet ve özgürlüğün olmadığı bir ülkede demokrasi de olmaz. Bizler özgürlükleri ve gelecekleri iftira ve yalanlarla çalınan suçsuz ve şerefli insanlarız” dedi.

DÜZMECE BİR DAVA

Tümgeneral Ayhan Gümüş, mahkemenin kararlarını sert sözlerle eleştiren mektubunda özetle şunları yazdı: “Devletimizin ve milletimizin bu düzmece davada, Türk ordusuna karşı emperyalist güçlerle, Cumhuriyet düşmanlarının kurduğu hain komployu görmemiş olması kabul edilemez bir zafiyettir. Milletimiz bu komplo ile caydırıcılığı yitirecek Türk Ordusunun, bundan böyle Türkiye’nin hak ve menfaatlerini korumada ne kadar etkili olabileceğini, ülkemiz geleceği açısından mutlaka sorgulamalıdır. Bizler kimin esiriyiz düşündünüz mü? Bizim esaretimizden kimler faydalanmaktadır ve hangi bölücü söylemler ve haritalar pervasızca gündeme getirilmektedir? Razı mısınız?”

BİZE YAPILAN İFTİRADIR

Sizler ve Aziz Türk milleti emin olsun. Bizler suçsuzuz ve vicdanımız tertemizdir. Bizler, vatanımıza, milletimize, devletimize karşı eyleme asla kalkışmadık, ihanet etmedik. Şahsen namusum ve şerefim üzerine and içer, yemin ederim ki bize yapılan fitnedir, iftiradır. Bizlerin değişmez Başkomutanı Mustafa Kemal Atatürk’tür ve izleyeceğimiz yol onun manevi mirası olan akıl ve bilim yoludur. Bunu hiç bir güç değiştiremez. Birinci vazifemiz de Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’nde belirtilmiştir. Lütfen bir kez daha okuyun ve günümüz gerçekleri ile mukayese ediniz. Biz esir olarak alınsak da, sizler varsınız. Yeter ki vatan sağolsun.”

PUSU KURANLAR HESAP VERECEK

“CANIMIZ pahasına yaptığımız vatan hizmetimize ve askerlik mesleğimize son verilse ve her koşulda koruduğumuz üniformalarımız alınsa da bir gün bizlere bu pusuyu kuran hainler ve destekçileri, ‘insanlık ve meslek onurunu’ herşeyin üstünde tutan savcı ve hakimlere mutlaka hesap vereceklerdir. Masumiyetimize rağmen yaşanan hukuksuzluk ve vicdansızlık karşısında her seviyede sessiz kalanlar ile çıkar sağlayanlar ise utanç duyacaklardır.”(Hürriyet)

 


Yorum YazTürkiye kategorisindeki tüm haberler »

muhittin  24 Ekim 2012, 16:06
su yorum yazanlara bakin, yedikleri kaba yapmaktan baska meziyetleri olmayan, kani bozuklar hepsi; miknatis cekmis gibi toplaniyorlar bu tur haberlere. siz kimsiniz ki lan halkiyla barisik ordu istiyorsunuz? ben halkim siz kimsiniz? ordumla da gayet barisigim - yobazlar?
ali kemal  24 Ekim 2012, 05:13
sürekli yeni yeni eylem planları hazırlayanlar sürekli halkı dizayn edenler sürekli siyasetin üstünde bir tokaç gibi duranlar bireysel ve sınırlı olarakmı değerlendiriyorsunuz güldürmeyin lütfen bu kadarda komik duruma düşmeyin gırtlağına kadar siyasetin vede kirli işlerin içine girmiş bir ordu var karşımızda artıkk bir eksimin değil halkın ordusu olma yoluna girmeli tekrar bu milletin göz bebeği olması için...
ALİ KEMAL  24 Ekim 2012, 04:57
HALKIYLA MİLLETİYLE BARIŞIK BİR ORDU İSTİYORUZ BİZ MİLLETİN DEĞERLERİNE SAYGI GMÖSTEREN BİR ORDU İSTİYORUZ VATANINI MİLLETİNİ VEDE EZANINI SEVEN ORDU İSTİYORUZ HEPSİ VAKTİYLE GAZİ PAŞA MECLİSİ KURANI KERİMLE AÇMIŞTI GAZİ PAŞANIN DÜŞMAN OLMADIĞINA SİZLER NİYE DÜŞMAN OLUYORSUNUZ....
deniz  24 Ekim 2012, 03:01
geçmişte ordu içinde yapılan hatalar bireysel ve sınırlıydı bu gün ordudakilere yapılanlar ise adaletin ortadan kaldırılmasıdır unutmayın hukuk herkese lazım bir gün sizde suçsuz olduğunuza inandığınız zamanda buna kimseyi inandıramazsınız
ALİ KEMAL  24 Ekim 2012, 00:41
sizler darbe yaparken topladığınız insanlar türlü türlü işkence uyguladığınız insanlar işkence sonucu öğlen insanlar hangi ülkenin insanlarıydı paşa veya hangi milletin esirleriydi sizin elinizde.....!bu ülkede her yaptığınız kirli işe bir kılıf uydurdunuz kimse size ne niye niçin neden demedi ne dediyseniz bu millet hep kabul etti ne istediysen fazlasıyla verdi siz ne yaptınız karşılığında vatana millete koskoca orduyu bekçi yaparak ihanet ettiğiniz...artık biraz düşünün bakalım bolcana....!